Yönetim Kurulu

Başkan : Bülent Koçer

16 mayıs 1980 yılında ankarada doğdu. 1981 yılında beta talasemi major tanısı aldı. İlk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra Akdeniz üniversitesi Teknik bilimler yüksek okulunda biomedikal okudu. Daha sonra Açık öğretim de işletme ve kamu yönetimi bölümlerini okudu. Ankara Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinde işçi statüsünde görev yaptı. 2018 yılında emekli oldu. 2007 yılından itibaren Ankara Talasemia derneğinin yönetiminde görevler aldı. 2012 yılında Başkent Talasemi Derneğini arkadaşları ile kurdu. 2018-2020 Başkent Talasemi Dernek Başkanı olan Bülent Koçer 2020 seçimlerinde tekrar başkan seçildi. Şuan da Tarsus Hemoglobinopati Derneği Genel sekreterliği, Ankara Engelli Meclis Başkan Yardımcılığı görevlerinide yerine getirmektedir.
Başkan Yardımcısı : Mehmet ÖZTAŞ

1993 yılı Adana doğumlu. İlkokul ve lise öğreniminden sonra Osmaniye Korkut Ata Üniversitesindeki Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde öğrenime devam ederken 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığına memur olarak atanmıştır. Atandığı yıldan itibaren Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevini sürdürmektedir. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesindeki bölümüne ara vererek eğitim öğretim hayatına Anadolu Üniversitesi bünyesinde Fotoğrafçılık Kameramanlık Bölümünde devam etmiştir. 2019 Yılında yapılan Talasemi Federasyonu Olağan Genel Kurulu sonrası Federasyon Yönetim Kurulunda Sayman olarak göreve başlamıştır. 2020 yılında ise Genel Sekreter olarak görev yaptığı Çukurova Talasemi Derneğinde yapılan Olağan Genel Kurul sonrası Çukurova Talasemi Derneği Başkanı seçilmiştir. 2021 Yılı itibariyle Talasemi Federasyonu Başkan Yardımcılığı yapmaktadır.
Genel Sekreter : Faruk BAŞDEMİR

Kayseri .1960 doğumlu.evli 3 çocuk babasıdır.ilk orta okulu bitirip kayseri lisesinden mezun oldu.Eskiş ehir Anadolu üniversitesinde okudu .Okul yıllarında izcilik yaptı.liderlik belgesi alarak farklı okullarda izcilik dersi verdi.folklor eğitimi sonrası kayseri, türkiye, Avrupa 1.ciliği kazandı. Ankara ile kayseride 2 yıl basın foto muhabirliğinde bulundu. Askerliğini çanakkale de yaptı.1984 yılında evlendi Konservatuar da T.S.Müziği ile tiyatro eğitim aldı.ses yarışmasında 3 cülük derecesi alarak T R T Ankara radyosunu kazandı.ancak başlamadı.özel ve halk eğitim ile belediye şehir tiyatrolarında çeşitli oyunlarda oynadı. ses ışık yönetmenliğinde bulundu...... T R T osmancık dizisinde cihan önalla birlikte rol aldı.izmire yerleşti 2yıl sonra kayseriye döndü.1986 da DSİ 12 BL MD.de göreve başladı.1987 oğlu türker 1989 da kızı bahar 1998 de oğlu Emre doğdu.Kızı Bahar doğumunun 6.ayında TALASEMİ Hastalığı teşhisi kondu.Bugünden sonra tüm sosyal hayatını sonlandırıp kendini Talasemi hastalığıyla mücadeleye adadı.ilk olarak Ankarada Talasemi derneğinde bulundu.1997 de kayseriye şube açıp 10 yıl başkanlık yaptı.2007 de rahatsızlığı nedeni ayrıldı.Aynı yıl lösemi Hastalığıda katarak talasemi ve lösemililer derneğini kurdu.2018 yılında görevini bıraktı.2019 da Türkiye Talasemi fedarasyonuna seçildi.genel sekreter olarak halen görev yapmaktadır.2019 da yeni ismiyle başlayan TALÖSEV de ( Talasemi ve lösemilileri sevenler derneği) onursal başkanlığını devam ettirmektedir.6.yıl gençlik kamplarında kamp müdürlüğü. Ulusal yaz okullarına katılıp konuşmacı olmuştur.TİF Dünya Talasemi internasyonel fedarasyonunda üyesi olup dubai v.b ulasal kongrelere katıldı.görevler aldı. 2010 yılında emekli oldu.lise ve dengi okullarda milli eğitim onayıyla talasemi eğitim konferansları verdi.resmi ve özel kuruluşlarda yine talasemi ve lösemi konferansları düzenledi.Abdillah gül üniversitesinde 1 yıl eğitimci olarak ders verdi. pandemi nedeniyle faaliyetlere ara verildi. Bugüne kadar 30 yıllık Başkanlık döneminde tv ile gazete görsel ve yazılı basında talasemi ile lösemi hastalıklarını gündeme taşıdı proğramlara katıldı .1=Tiyatro ve konser gece .gezi.kermes. yarışmalar.seminerler düzenleyip tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdi.2=türkiyede talasemin merkezlerinin kurulması .3= Evlilik öncesi zorunlu talasemi test yapılması.4.Gönüllü kan kardeşi ve Donör kampanyası başlattı çok sayıda bağışcı yapıldı 5 = ilik bankasının kurulması hedefini gerçekleştirdi.şu an çocukları meşaleyi taşıyorlar.
Sayman : Hüseyin ARSLAN

1983 Adana doğumludur. İlk ve orta öğretimden sonra Gazi Üniversitesi Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği Bölümünü tamamlamış ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2013 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Bölümünde memur kadrosunda göreve başlamıştır. 2014 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi'ne tayin olup hala görevini bu kurumda sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Hüseyin ARSLAN Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bankacılık ve Finans Bölümü Yüksek Lisans programında eğitimine devam etmektedir.
Yönetim Kurulu Üyesi : Turgay Besim

1.11.1954 Denizli doğumluyum, Ankara Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Denizli Pamukkale Üniversitesi Çevre Mühendisliğinde okudum, Yüksek Lisansımı yaptım, Evli iki çocuk babasıyım, Emekli Albay olarak Silahlı Kuvvetlerden emekli oldum, iki dönem Belediye Meclisinde bulundum, Denizli Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanlığını yapıyorum, Pamukkale Belediyesi Spor Külübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımında Yöneticiyim, Talasemi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesiyim.
Yönetim Kurulu Üyesi : Cafer ÇELİK

1989 Gaziantep doğumluyum. Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümü ön lisans mezunuyum. 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Gaziantep Şehitkamil ilçe milli eğitim müdürlüğüne memur olarak atandım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Hayatımı bu Dünyaya bir tane daha talasemi hastası gelmesin diye adadım ve bu uğurda mücadele mi gören arkadaşların desteği ile 2017 yılında Gaziantep Talasemi Derneği Yönetim Kuruluna Başkan seçildim. 2019 yılında Talasemi Federasyonu Olağan Genel Kurulu sonra Federasyon yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Eğitimimi Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünde devam etmekteyim
Yönetim Kurulu Üyesi : Sebahattin Demirkıran

1 ocak 1963 tarihinde Diyarbakır ilinde dünyaya geldi. Evli, 2 çocuk babası olan demirkıran, halen Diyarbakır talasemi dernek başkanlığı görevindedir.