Duyuru

T.C.Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Taşra Birimlerine Özürlü statüsünde daimi işçi alımı yapılacaktır.
Alınacaklara İlişkin Genel Şartlar ve adetleri aşağıdadır.

Yukarıda Belirtilen Taleplere Başvuracak Adayların Dikkatine;

* İlanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 Gün içerisinde; herhangi bir İŞKUR İl/Şube Müdürlüğüne Şahsen başvuracakları gibi internet (www.iskur.gov.tr.) üzerinden de başvuru yapabileceklerdir.

* 2008 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) Katılmış Olan Adaylar Başvurabilirler. (Lise ve Dengi Okul Mezunları için KPSSP94 Puanı, Önlisans Mezunları için KPSSP93 Puanı, Lisans Mezunları için KPSSP3 Puanı Dikkate Alınacaktır.) ADAYLAR AYNI İŞYERİNİN DURUMLARINA UYAN YALNIZ 1 TALEBİNE MÜRACAAT EDEBİLİRLER.

* Noter huzurunda Kura çekimi 10 Temmuz 2009 tarihinde saat 14.00’de ilgili Orman Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır.

* Merkezi sınav uygulanmayacak öncelikli olarak başvuru yapacak olan adaylar durumlarına ilişkin açıklayıcı belge asılları ile birlikte Türkiye İş Kurumu İl veya Şube Müdürlüklerine müracaat edeceklerdir.

* 18 Yaşını Tamamlamış Olması, Erkek Adayların Askerlikle ilişiği (Muaf, Yapmış veya Tecilli) bulunmaması gerekmektedir.

* Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, öncelik durumu, sertifika, sürücü belgesi vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sözlü sınav/mülakat öncesinde (veya sözlü sınav/mülakat sırasında) talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listelerden çıkarılarak, sıradan diğer kişiler nihai listelere eklenecektir. Yanlış beyandan kişiler sorumlu olacak, Kurumumuza hiçbir sorumluluk yüklenemeyecektir.
Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilmektedir.

SIRALAMA:

* Sınav gereksinimi olmayan talepler için; İlgili Kamu Kurum ve kuruluşunca, Türkiye İş Kurumunun gönderdiği listeler esas alınmak suretiyle talep sayısının iki katını geçmeyecek şekilde Noter huzurunda Kura çekimiyle listeler oluşturulacaktır.

* Merkezi Sınav Uygulanmayacak Kişilerden (öncelikli) durumları talep şartlarına uyanlar öncelik belgesi tarihine göre,

* KPSS’ye katılanlar ise, Açık İş Sayısının 2 Katını Geçmeyecek Sayıda olmak üzere PUAN durumuna göre isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte iki ayrı liste halinde İşçi İsteğinde Bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşuna Gönderilecektir.

* Mülakat/sözlü tarihi ve yeri Kamu Kuruluşu Tarafından Adaylara Bildirilecektir.

www.ogm.gov.tr
Ayrıntılı bilgi için : http://iskur.gov.tr sayfasını ziyaret ediniz.