4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu

 

 

 

4.ULUSLARARASI TALASEMİ YAZOKULU SONUÇ RAPORU

4_Uluslararasi_Talasemi_Yaz_Okulu_poster_k

Talasemililer, aileler, talasemi merkezlerinde çalışan hemşire, teknisyen ve doktorlar, bu konuda ülkemizde ve dünyada önde gelen bilim adamları ile Antalya’da 23-27 Nisan 2006 tarihlerinde IV. Uluslar arası Talasemi Yaz Okulunda buluştular.

12 ülkeden 480 kişinin katıldı.

Talasemi alanında pek çok ünlü bilim adamı ve uzmanın katılımı ile gerçekleşen yaz okulunda; talaseminin genetiği ve kontrol programları, hastalığın ve komplikasyonlarının yönetimi, kan transfüzyonları ve psikososyal sorunlar tartışıldı. Bilim adamları ve uzmanlar, talasemi dernekleri, hastalar ve ailelerin de görüş ve önerileri ile sorunlara çözüm önerileri geliştirdi.

Tüm oturum başkanlarına ve konuşmacılara teşekkür ediyoruz.

23 Nisan Çocuk Bayramını meşhur gazeteci, yazar ve sanatçı Tayfun Talipoglu ve Yol arkadaşları orkestrası ile kutladık. İkinci gece, uluslararası meşhur sanatçılar Aydın ve Tünde talasemililere destek verdi, üçüncü gün, eski meşhur sanatçılar Yasemin Kumral, Berkant Akgürgen,Çoşkun Demir, Atilla Atasoy, İskender Doğan, Yeşim Yılmaz, Asu Maralman, Salim Dündar, Banu Kırbağ, Tülay Rizeli, İsmail Hakan Eren ve Funda Sevilay gibi birçok ünlü sanatçının katılımı ile kutlandı. Talasemililer Gala gecesinde Zeliha Sunal ve orkestrası ile çoştular.

Tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu organizasyonda sponsorluk yaparak maddi destek sağlayan altın sponsor Novartis, gümüş sponsor Cankat- Apopharma, , bronz sponsor Med-Kim ve diğer sponsorlarımız olan Biomar, Medtek, Biocan Medikal, Beta-Med, Sante, Bio-Meriux, Nükleer AŞ, Abbot Lab, Berko İlaç, Diamed, Kansuk, Abdi İbrahim, Biem, Amphi ve Erkim firmasına teşekkür ederiz.

Başarılı organizasyon için Interium firmasına ve mükemmel ev sahipliği için Atlantis otel yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

 

Prof. Dr. Duran Canatan
Başkan
Prof. Dr. Yeşim Aydınok
Genel Sekreter
Uz. Dr. Ramazan Uluhan
Genel Sekreter