8 Mayıs Talasemi Günü

8 Mayıs Talasemi Günü dolayısıyla ilçemizde de Talasemi Derneği tarafından Anadolu sofrasında düzenlenen etkinlikle ile kutlandı.

Talasemi günü için düzenlenen etkinliği Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan’ın eşi Sevilay Gödekmerdan hanımefendi ve yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoyun eşi Gül Aksoy, Yeni Mühimmet Bölük Komutanı Binbaşı Yücel Tüylüoğlunun eşi Mübeccel Tüylüoğlu, Gülzemin Asutay, Nilgün Nokay Yılmaz, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Sevilay Gödekmerdan konuşmasında; Talasemi hastalığının yaşam boyu süren bazen zor durumda bırakan bir hastalık olduğu halde Talasemi derneğindeki arkadaşlara baktığımda hayat dolu olduklarını gördükçe mutlu olduğunu belirterek şu şekilde devam etti. Bu hastalıkla birlikte yaşam mücadelesini verme onurunu kazandığınız ve kabuğunu kırmış, birey olma bilincine varmış yaşamın tüm zorluğunu aldığınız görmekteyiz. Bizlerde arkadaşlarımla birlikte hep sizlerin yanındayız.Sizlerin yaşam kalitesini arttırmak yaşam sevincinizi yükletmek için hep yanınızda olacağız. Bundan sonrada sizler için farklı aktivitelerin düzenlendiğini hep göreceksiniz.Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada arkadaşlarımla birlikte hep sizlerin yanında olacağız dedi.

Daha sonra Talasemi Derneği Başkanı Sefa Türel Tarafından Sevlay Gödekmerdan ve Yücel Tüylüoğlu’na fahri başkanlık. Gül Aksoy, Gülzemin Asutay, Nilgün Nokay Yılmaz,Dernekler Büro Şef V. Gültekin Gümüş, Gazateci Erol Tokatlı ve Selahattin Özbozkurt’ta Katılım belgeleri verildi.